لاستیک بارز را شاید بتوان باکیفیت‌ترین لاستیک تولید داخل محسوب کرد و بالاتر بودن قیمت اکثر مدل‌های لاستیک تولید شده توسط این کارخانه نسبت به سایر کارخانه‌ها نیز این ادعا را ثابت می‌کند. در حال حاضر قیمت بعضی از مدل‌های لاستیک بارز به بالای 1 میلیون و 500 هزار تومان به ازای هر حلقه رسیده و اختلاف آن با قیمت دولتی نزدیک به 2 برابر است.

ثبت‌نام لاستیک دولتی بارز یکی از راهکارهای شرکت بارز و بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده لاستیک به هنگام افزایش قیمت لاستیک آزاد است. در گذشته رانندگان جهت خرید لاستیک دولتی باید به مراکزی که دولت تعیین کرده بود، مراجعه می‌کردند؛ اما اکنون پروسه انجام این کار از طریق خود سایت‌های تولیدکننده لاستیک و سامانه تخصیص تایر نیز امکان‌پذیر است.

در این مقاله از مجله همراه مکانیک مراحل کامل خرید حضوری و خرید اینترنتی لاستیک دولتی بارز را همراه با جزئیات کامل توضیح می‌دهیم تا بتوانید بدون هیچ مشکلی ثبت‌نام و لاستیک سهمیه‌ای خود را دریافت کنید.

 

 

با روش‌های ثبت نام لاستیک دولتی بارز آشنا شوید

خرید اینترنتی لاستیک دولتی بارز به 3 روش امکان‌پذیر است که سامانه ثبت نام لاستیک دولتی بارز و سامانه تخصیص تایر دولتی در حقیقت سامانه‌های نوبت‌دهی محسوب می‌شوند و در صورت ثبت نام لاستیک بارز در آن‌ها، باید خودتان برای دریافت لاستیک به نمایندگی مراجعه کنید. تنها روشی که پس از ثبت نام لاستیک برایتان ارسال می‌شود، مراجعه به سایت‌های عامل فروش اینترنتی لاستیک‌های دولتی است.

البته ممکن است در آینده سایت ثبت نام لاستیک دولتی بارز (فروش آنلاین) مجدداً فعال شود و با استفاده از آن بتوانید تمامی مراحل خرید لاستیک بارز دولتی را به‌صورت آنلاین انجام دهید و لاستیک‌ها را درب منزل تحویل بگیرید.

در ادامه با تمامی روش‌های ممکن برای ثبت نام لاستیک دولتی بارز آشنا می‌شوید:

سامانه نوبت‌دهی لاستیک بارز

سامانه نوبت‌دهی لاستیک بارز از آدرس pos.barez.org در دسترس است و در صفحه اصلی سایت بارز هم می‌توانید با کلیک روی دکمه تحویل حضوری تایر که در سمت چپ نوار بالای صفحه موجود است، وارد این سامانه شوید و نسبت به ثبت نام لاستیک بارز دولتی اقدام کنید.

در صفحه بازشده گزینه «دریافت نوبت جهت خرید محصولات بارز» را انتخاب کنید تا مراحل این کار برای شما آغاز شود.

 

ثبت نام لاستیک

 

در ادامه، باید مراحل زیر را برای ثبت نام لاستیک دولتی بارز طی کنید:

1.    موافقت با قوانین و شروع ثبت مدارک

قبل از ادامه مراحل ثبت نام لاستیک دولتی بارز بهتر است قوانین سایت را با دقت بخوانید تا در زمان تحویل مشکلی برایتان پیش نیاید. بعد از مطالعه مقررات در پایین صفحه گزینه «حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های بارز را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافق هستم» را تیک زده و روی دکمه موافقم و ادامه، کلیک کنید.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

2. احراز هویت

در این مرحله لازم است کد ملی و شماره موبایل صاحب خودرو را وارد کنید؛ دقت کنید که این اطلاعات حتماً باید متعلق به صاحب خودرو باشند.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

در ادامه مراحل احراز هویت در ثبت نام لاستیک بارز، لازم است با دقت مشخصات فردی صاحب سند خودرو شامل نام، نام خانوادگی کامل (با پیشوند و پسوند)، تاریخ تولد، آدرس ایمیل و آدرس کامل منزل را وارد کنید. با توجه به اینکه امکان ویرایش این اطلاعات وجود ندارد باید همه چیز را کاملاً دقیق وارد کرده و روی گزینه مرحله بعدی کلیک کنید.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

3. انتخاب سرویس سنتر و محصول

در حال حاضر بارز 3 سرویس سنتر مشهد، تهران و همدان را برای تحویل لاستیک‌های دولتی به مشتریان سراسر کشور در نظر گرفته است. شما می‌توانید با توجه به محل سکونت خود، یکی از این مراکز را انتخاب کنید. در کادرهای دیگر هم باید نوع خودرو و تاریخ مراجعه را انتخاب کنید. زمان‌های مراجعه به مراکز از شنبه تا چهارشنبه در نظر گرفته شده و نوبت‌ها به‌صورت هفتگی قابل رزرو است.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

بعد از کلیک روی گزینه استعلام نوبت، ساعت‌های خالی برای مراجعه به شما نمایش داده می‌شود.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

بعد از انتخاب ساعت مراجعه باید با توجه به اندازه تایر خودروی خود، یکی از گزینه‌های موجود را انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که اگر سایز تایر به‌اشتباه انتخاب شود، امکان تغییر آن در زمان تحویل وجود ندارد. به همین دلیل باید قبل از شروع ثبت نام لاستیک دولتی بارز از اندازه تایر خود مطمئن شوید.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

اگر ظرفیت ارائه لاستیک در ساعت و روز موردنظر شما پر باشد با خطای زیر مواجه خواهید شد.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

در غیر این صورت نوبت شما ثبت و یک کد رهگیری برای شما به نمایش در می‌آید.

 

4. مشاهده و چاپ نوبت

در صفحه اصلی سایت ثبت نام لاستیک دولتی بارز (pos.barez.org) روی گزینه «مشاهده و چاپ نوبت رزرو شده» کلیک کنید.

در مرحله بعد از 2 راه می‌توانید نسبت به پیگیری لاستیک دولتی بارز و نوبت خود اقدام کنید:

بعد از ورود این اطلاعات نوبت خود را مشاهده خواهید کرد. برگه را پرینت گرفته و در روز و ساعت مشخص‌شده در سرویس سنتر حضور پیدا کنید.

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

 

خرید اینترنتی لاستیک دولتی بارز از سامانه تخصیص تایر

به‌تازگی امکان خرید لاستیک بارز دولتی از این سامانه برای افراد عادی و شخصیت‌های حقیقی فراهم شده است. برای مراجعه به این سامانه، باید وارد آدرس www.kala.ntsw.ir شوید و سپس مراحل زیر را برای ثبت نام لاستیک دولتی بارز طی کنید:

  1. در صفحه اصلی، تیک گزینه موافقت با شرایط دریافت فیش رزرو را بزنید و روی ادامه عملیات کلیک کنید.
  2. در صفحه بعدی باید کد ملی و شماره‌تلفن همراه متقاضی (مالک خودرو) را وارد کنید.
  3. پس از وارد کردن کد ملی و شماره موبایل، یک کد اعتبارسنجی برای شما ارسال می‌شود که باید در صفحه بعد آن را وارد کنید.
  4. بعد از وارد کردن کد اعتبارسنجی و تأیید آن، وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید در فیلدهای آن شماره شاسی و شماره موتور خودرو را وارد کنید.
  5. در مرحله بعد باید سایز، فاق و پهنای لاستیک موردنظرتان را وارد کنید.
  6. در صفحه بعدی لیست نمایندگی‌ها به تفکیک شهر، استان و موجودی نمایش داده می‌شود. باید در میان آن‌ها گزینه‌ای که لاستیک بارز موجود دارد و به شما نزدیک‌تر است را انتخاب کنید.
  7. در انتها هم وارد صفحه مشاهده حواله می‌شوید. آن را پرینت بگیرید و با دردست‌داشتن آن به همراه کارت ملی، مدارک ماشین و کارت‌بانکی (به نام مالک) در تاریخ مقرر به نمایندگی مراجعه کنید و لاستیک‌های خود را تحویل بگیرید.

 

 

 

ثبت نام لاستیک بارز دولتی از طریق سایت‌های عامل فروش اینترنتی

اگر در صفحه اصلی سایت لاستیک دولتی بار  روی گزینه فروش و خدمات و سپس عاملین فروش اینترنتی محصولات گروه صنعتی بارز کلیک کنید، صفحه‌ای باز می‌شود که در آن چند سایت به عنوان نمایندگی‌های فروش اینترنتی محصولات بارز معرفی شده‌اند. قیمت محصولات و قوانین ثبت نام لاستیک دولتی بارز در این سایت‌ها مثل سایت لاستیک دولتی بارز  و سامانه تخصیص تایر است، با این تفاوت که پس از ثبت نام، لاستیک‌ها برای شما ارسال می‌شوند.

لیست این سایت‌ها را در ادامه می‌بینید:

 

برای دریافت لاستیک بارز به چه مدارکی نیاز دارید؟

بعد از اتمام مراحل ثبت نام لاستیک دولتی بارز و دریافت نوبت، برای دریافت لاستیک  باید مدارک زیر را به سرویس سنتر ارائه کنید:

 

مهم‌ترین قوانین و نکات ثبت نام لاستیک دولتی بارز

برای ثبت نام لاستیک دولتی بارز و دریافت آن، باید حواستان به قوانین و نکات زیر باشد:

 

ثبت نام لاستیک دولتی بارز کار مشکلی نیست و شما می‌توانید با پیمودن چند مرحله ساده‌ای که همراه با تصویر توضیح داده شد، این کار را انجام دهید. نکته مهم این است که قبل از تکمیل مراحل ثبت نام لاستیک بارز باید همه قوانین را دقیق و کامل بخوانید تا در زمان دریافت تایرها با مشکلی مواجه نشوید. به یاد داشته باشید که دریافت نوبت به‌صورت حضوری ممکن نیست و حتماً باید از طریق سایت ثبت نام لاستیک دولتی بارز برای این کار اقدام کنید.

 

سؤالات متداول ثبت نام لاستیک دولتی بارز

در هر بار نوبت امکان خرید چند حلقه تایر وجود دارد؟

با ثبت نام لاستیک دولتی بارز به‌صورت اینترنتی و دریافت یک نوبت، در هرسال می‌توانید 4 حلقه تایر دریافت کنید.

در صورت ثبت اشتباه اطلاعات چه کنم؟

در حال حاضر امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی وجود ندارد؛ بنابراین باید پس از گذشت نوبت، مجدداً برای نوبت‌گیری اقدام کنید.

آیا می‌توان 2 خودرو با یک کد ملی ثبت کرد؟

خیر، درصورتی‌که هر دو خودرو به نام یک شخص باشد، باید آن را با کد ملی‌های متفاوت در سامانه ثبت کنید.

اگر امکان حضور در تاریخ تعیین‌شده را نداشته باشم، می‌توانم بدون دریافت نوبت در زمان دیگری مراجعه کنم؟

مراجعه صاحب سند در ساعت و تاریخ تعیین‌شده الزامی است و درصورتی‌که این امکان وجود ندارد، باید یکی از بستگان درجه‌یک او برای دریافت تایرها اقدام کند. در روزهایی به غیر از زمان تعیین‌شده امکان تحویل تایر وجود ندارد و شخص باید یک بار دیگر برای دریافت نوبت اقدام کند.

اگر صاحب سند فوت شده باشد، چه باید کرد؟

در این صورت باید کپی گواهی فوت و برگه انحصاروراثت را ارائه داده و با کارت بانکی یکی از وراث قانونی اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *